QuickMenu Save Document

 

                                                                                                                                                  

 

 

 

 

 

TRACK & FIELD AWARD WINNERS

 

Division Champions:

Tara Donahue - Shot Put and the Discus

Cathryn Kramer - High Jump

All-Division:

Gianna McGowan-100 Meter, 200 Meter, 4 x100 relay

Tara Donahue- Shot Put, Discus, 4 x 400 relay

Courtney Martin- Intermediate Hurdles, 4 x 100 relay

Cathryn Kramer-  High Jump

Natalie Johnston- Shot Put

Brenna Glover- 4 x 100 relay

Rebecca Gersbeck- 4 x 100 relay

Claudia Rodriguez- 4 x 400 relay

Erin Maguire- 4 x 400 relay

Kristina Welsh- 4 x 400 relay

Justin Ortiz- 4 x 800 relay

Brandon Hernandez- 4 x 800 relay

Aiden Watson- 4 x 800 relay

Matt Zerbarini- 4 x 800 relay

Honorable Mention All Division:

Courtney Martin- High Hurdles

Kristina Welsh- High Hurdles

Nicolette LoMonte- High Hurdles, Long Jump

Erin Maguire- 800 Meter

Rebecca Gersbeck-  Discus

Matt Zerbarini- 3200 Meter

Lawson Hohmann- 200 Meter

Yoonho Choi- Discus

Justin Ortiz- 1600 Meter

Tommy Zamroz- Shot Put

Nick Basile- High Jump

Tom Kratina- Intermediate Hurdles, High Hurdles

COUNTY QUALIFIERS:  

Gianna McGowan-100 Meter, 200 Meter

Tara Donahue- Shot Put, Discus

Marissa Murphy- Intermediate Hurdles

Courtney Martin- High Hurdles, Intermediate Hurdles

Cathryn Kramer-  High Jump

Natalie Johnston- Shot Put

Brenna Glover- 400 Meter

Rebecca Gersbeck- Shot Put, Discus

Claudia Rodriguez- 800 Meter

Erin Maguire- 800 Meter

Kristina Welsh- High Hurdles, Intermediate Hurdles

Nicolette LoMonte- High Hurdles, Long Jump, Pole Vault, 4 x 100 Meter Relay,  4 x 400 Meter Relay

Brandon Hernandez- 400 Meter

Aiden Watson- 1600 Meter

Matt Zerbarini- 3200 Meter

Lawson Hohmann- 100 Meter, 200 Meter

Yoonho Choi- Discus

Justin Ortiz- 1600 Meter

Tommy Zamroz- Shot Put

Tom Kratina- Intermediate Hurdles, High Hurdles

 Mark Darcy- Intermediate Hurdles, High Hurdles

 Dom Mushorn- 800 Meter

 Juan Ivaldy- Long Jump

Johnny Martinez- Triple Jump

 Dmitris Kolliatsis- alt 4 x 100 Relay, 4 x 400 Relay, 4 x 800 Relay

 Stephen Groenert- alt 4 x 100 Relay, 4 x 400 Relay, 4 x 800 Relay

 


 



 

 

 

 

ISLAND TREES U.F.S.D. | 74 Farmedge Road | Levittown | NY | 11756